Make your own free website on Tripod.com
Track 2004 | Strategy | Sustained Training | Winter Training | Winter Workout Schedule | Meet Results | Standings/Schedule/Stats | Photo Album | News Articles | Related Links

Home

Track
Track 2004

Filling Some Big Shoes

Tentative Roster

Name  Grade Events School

Distance Men

Jordan Pommerening   12   1500/800/3000  McGloughlin MS

Kevin Regan              12   1500/800/Relay Rowe MS

Brett Welches             12   1500/800/3000  Rowe MS

Michael Ryan              12   1500/800/3000  Rowe MS

Taylor Johnson            12   1500/800/Relay  Rowe MS

Riley Luettgrodt           12   800/Relay          McGloughlin MS

Tyler Pickle                 11   1500/800/3000   Rowe MS

Ken Siglin                   11   1500/800/Relay   McGloughlin MS

Daniel Carrasco            11     1500/800/3000    Rowe MS

Brian Harvey               11      1500/800/Relay  Rowe MS

Jorge Rosas                10      1500/800/3000    Mexico City Private

Justin Bell                  10     1500/800/3000    McGloughlin MS

Max Stuckey               9       1500/800/3000    Aldercreek MS

Distance Women

Seandee Roseby          12       1500/800/3000    Rowe MS

Elena Morgan             12       800/Relay           Rowe MS

Aleya Robinett           11       1500/800/3000     Private

Becca Peterson           11        400/800/Relay              

Kelli Cach                 10        1500/800/Relay   Rowe MS

Rashell Hacmac          10        1500/3000           Rowe MS

Jennifer Leucht           10         400/800/Relays

Lauren Gard               10         Hurdles/Relay

Danielle

Jennifer Russel            9           1500/3000           Aldercreeek MS

Katie Maher               9           1500/800/Relay     Aldercreek MS

Jenna Galbreath           9          1500/800/Relay      Aldercreek MS

                                     

Cauthers' Possible Recruits
 
  1. Ean Cox                     12    Hurdles
  2. Natalia Petrevics         12    Jav/Disc/Jumps
  3. Lindsey Summerton    12   Sprints
  4. Amanda Hughes         12  400/800/Relays
  5. Matt Irwin                  12   Hurdles/400
  6. Tyler Mitchell             12   Hurdles/400
  7. Jon Basting                 12   Throws
  8. Sedale Brown             12   Sprints/Hurdles
  9. Sean Nacoste             12   HJ/Hurdles
  10. Jen Yabu                    12   Distance
  11. Alex Lester                 12   400
  12. Angela Evans              12
  13. Brian Scherman          10   Hurdles/HJ
  14. Chris Parr                   10  Hurdles/Relay
  15. Ryan Stillwell              10   400-3000
  16. Bridget Carlson           10  Throws
  17. Heather Cook             10  Throws/Hurdles
  18. Aimee Delap               10   Throws/Jumps
  19. Chris Baker                 10  Distance
  20. Sara Bernert                10  Distance
  21. Harrison Fulop             10  Throws
  22. Caitlyn McCartney       10  400/800/Relay
  23. Rachel Shamp              10  Distance
  24. Erin Miller                    10  200/400
  25. Jenna Naef                   10  Sprints
  26. Maddie Lussier             10  Throws
  27. Tom Pak                      12  Sprints/Hurdles/Relays
  28. Travis Erland                12  Throws
  29. Caitlin Ziemann             10  Distance
  30. Whitney Westenskow   10  Sprints

Back Home